zúzott "D"ezt a hangot olyan szájállással képezzük mint, a fosztott"F"-et közben a hangszál úgy rezeg mintha, a magyar "V" hangot mondanánk.Nem úgy mintha dúdolnánk,hanem a levegő a felső fogak és a nyelv között áramlik.Nem erőssen rezeg mint a ma
gyar "Z", csak tompán, fojtottan mint a magyar "V" hang.. Ez is egy olvasztott hang.Attól függ hogy a magyar fül, inkább"V"-nek,"Z"-nek vagy"D"hallja hogy milyen hangokkal ejtjük együtt.Attól is másképp halljuk hogy ,a szó elején vagy végén, hangsúlyos vagy hansúlytalan szótagban szerepel.Ugyan úgy mint a magyar "Dárda" szóban az első"D" erőssebb, keményebb"D", mint a szó végén lévő "D".
Hangsúlyos szótagban inkább "D"-re hasonlít.Hangsúlytalanban pedig inkább a "Z" hangunkra. Nem rezegtettjük olyan erőssen mint a magyar "Z"-t, csak annyira mintha "V" hangot. A "V" hangnál erőssebben nyomjuk az alsóajkat a felső fogakhoz, ettől lesz tompább rezgésű.Ennél a hangnál pedig a nyelvünket nyomjuk a felső fogakhoz,csak annyira mintha a nyelvünk hegyével megnyalnánk a felső ajkunkat.Ha egymás után közvetlenül kimondjuk a magyar"V" hangunkat és az angol "zúzott D"-t, meghalljuk a különbséget és megérezzük mennyire hasonlít a képzésük.
Mégis inkább a legtöbben "D" hangként értékelik.Ez a hang nem"D" és nemis "Z". olvasztott hang, egyszerre mind a kettő.
A nyelvünket úgy szoktassuk rá erre a hangképzésre hogy,egymásután mondogassuk ezt a két szótagot, (LA "zúzottD"+A) .Egészen addig .míg úgy érezzük a LAZA szóban a"Z" egy kicsit "D"is.
Koment: Nagyon nehéz volt ezt a hangot eltalálni,hasonlóan mondani. Sokat próbáltam és mindig inkább "Z"-re hasonlító hang sikeredett. Ez azért volt mert, csak előre toltam a nyelvemet. A nyelvnek úgy kell állnia, mint amikor magyar "NY" hangot ejtünk.A nyelv hegye kint van a fogak között, a nyelv többirésze pedig a fog mögé ,a szájpadlás felé púposodik. Ha ezzel a szájállással "Z"-t ejtenünk, eltaláljuk az angol hangot. Egy kis gyakorlással a nyelv, a száj ,megszokja ezt a külünös hangképzést.
A dupla"U"Ezt a hangot egy furcsa magyar "V" hangként halljuk.
A hangszálat megrezditjük olyan röviden mint a magyar "U"-nál. A száj rövid U"-ra áll a hang elején. miközben a hangszál rezeg,"E" hangra nyílik a száj.Ettől a kettős hangréstől hogy, "U" hangból "E" hangra húzódik a száj,hangképzés közben, keletkezik a hang."U"-ra áll a száj de,nem úgy rezeg a torok mint az "U".nál.Inkább olyan mintha "U" szájállásal "V" hangot ejtenénk,miközben "E" hangra nyitjuk az ajkakat.Viszhangra emlékeztető rezgésű lesz tőle a hang, mint amikor egy husszú csőbe beszélünk.